ВІНОК ШАНИ Т.Г. ШЕВЧЕНКУ

Дата: 21.03.2018 09:58

Фото без опису

В історії українського народу є поети, імена яких оповиті невмирущою  любов`ю і славою. Таким поетом  для українського народу є Т.Г. Шевченко. Справедливо, що великого Кобзаря вважають народним пророком. Адже не одне покоління українців формує світогляд на його творах.

Навесні, коли тануть сніги

І на рясті просягає веселка

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм  пам'ять Шевченка, -

саме такими словами розпочався територіальний конкурс юних читців творів Т.Г. Шевченка в Забродівській сільській раді, який відбувся 14 березня 2018 року, щоб віддати належну  шану Великому українцю – народному пророку, показати свою безмежну любов і повагу до нього.

У заході взяли участь 9 учнів навчальних закладів Забродівської  об’єднаної територіальної громади . А оцінювало майстерність декламаторів журі у складі: провідного  спеціаліста гуманітарного відділу з питань освіти Світлани Шмиговської , провідного спеціаліста з питань соціальних служб Людмили Сидорук , бібліотекаря сільської бібліотеки с. Заброди Марії Савчук, бібліотекаря сільської бібліотеки с. Видраниця Валентини Полінчук.

Кожен учасник декламував свої улюблені вірші Т.Г.Шевченка і вплітав їх у символічний вінок вдячності та вічної шани поету.

З перших же виступів повіяло весняними пахощами, березнем, відкривався вернісаж  Шевченкового слова. Звучала й палка козацька пісня поета, гуляли морем козаки, раділа уві сні щаслива мати, наспівували своїх пісень русалки…

Приємно вразили такі моменти заходу:   репертуар підібрано дуже ретельно;    багато поезій розкривали історичне минуле України;    поезії звучали інтелігентно, коректно, проникливо, під  музичний  супровід.

Високий рівень виконавської майстерності, уміння самовиразитися в ролі, трактуючи образ,  вдалий підбір костюма продемонстрував  учень 10 класу НВК с. Річиця Тарас Батурка, читаючи уривок із комедії «Сон» (І місце).

ІІ місце розділили : Софія Авдіюк,  учениця  8 класу НВК с. Видраниця («Розрита могила») та Анна Савчук, учениця 8 класу НВК  с. Мельники –Річицькі(«Лілея»).

Чітка дикція, вміння триматися на сцені забезпечили  ІІІ місце   Юлії Колядюк, учениці 4 класу, ЗОШ І ступеня с. Підгір'я.

Сподобався глядачам емоційний виступ учениці 9 класу ЗОШ І- ІІ ступеня с. Піски – Річицькі Марії Кошелюк, яка  прочитала  уривок із поеми «Відьма»; вдалий  підбір костюма  козацького ватажка Івана Підкови в учня 8 класу ЗОШ І – ІІ ступеня с.Якушів  Авдіюка Андрія.

Вміння зачарувати аудиторію  продемонструвала учениця 10 класу НВК с. Щедрогір  Ольга Колядюк; дикцію, вміння відтворити головну думку твору показав Олександр Михалевич,  учень 11 класу НВК с. Заброди, віршованим твором «До Основ`яненка» ; по – новому звучала поезія «Якось то йдучи уночі»  у виконанні Михалевича Святослава, учня 9 класу НВК с. Поступель.

Поки журі підбивало підсумки конкурсу, ведуча Людмила Жовнерук провела вікторину з присутніми про життя та творчість Великого Кобзаря.

А на завершення  голова Забродівської ОТГ Микола Калачук подякував  всім учасникам та організаторам конкурсу , оголосив результати та нагородив переможців грамотами і цінними подарунками.

Марія Савчук, бібліотекар с. Заброди