Забродівська громада

Волинська область, Ковельський район

Коли призначають пенсію у разі втрати годувальника?

Дата: 19.02.2020 15:12
Кількість переглядів: 689

Фото без описуУ зв’язку з різним тлумаченням випадків, коли призначають пенсії у разі втраті годувальника, юристи Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги роз’яснюють, що право на таку пенсію мають непрацездатні члени сім’ї померлого годувальника, які були на повному утриманні і отримували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів для існування.

 

Непрацездатними членами сім’ї вважаються:

 • Чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку та мають необхідний страховий стаж;
 • Діти померлого годувальника, до досягнення ними 18 років або старшим цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;
 • Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;
 • Діти-сироти, до досягнення ними 23 років не залежно від того, навчаються вони чи ні;
 • Чоловік (дружина), а вразі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ним) 8 років (незалежно від віку і працездатності).

 

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірі:

 • На одного непрацездатного члена сім’ї – 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника;
 • На двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

 

Період, на який призначається пенсія у зв’язку з втратою годувальника:

 • Пенсія призначається на весь період, протягом якого член сім’ї померлого годувальника вважається непрацездатним, а членам сім’ї, які досягли пенсійного віку довічно;
 • На всіх членів сім’ї, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, призначається одна спільна пенсія;
 • На вимогу члена сім39ї із загальної суми пенсії виділяється його частка, яка виплачується окремо;
 • Виділення частки пенсії проводиться з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла заява про виділення частки.

 

 

Довідково:

Ковельський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел.: (03352) 3-30-63. (пн-пт з 9:00 до 18:00). kovel.volyn@legalaid.lt.ua.

 

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора